Nowości

2012-12-28

USG narządu ruchu i sonofeedbackUSG narządu ruchu i sonofeedback dla potrzeb fizjoterapii – diagnostyka dynamiczna stawów i mięśni podczas ruchu i przeciążeń.

USG narządu ruchu i sonofeedback dla potrzeb fizjoterapii – diagnostyka dynamiczna stawów i mięśni podczas ruchu i przeciążeń.

Diagnostyka funkcjonalna oparta tylko o ręce fizjoterapeuty, badania dodatkowe pacjenta ( RTG, TK MRI ) i różnego rodzaju testy to zbyt mało w dzisiejszych czasach, szczególnie w sytuacjach pourazowych czy w ostrych zespołach bólowych. W wielu przypadkach można przeoczyć istotne uszkodzenia strukturalne tkanek, które mogą być przeciwwskazaniem do terapii lub mogą prowadzić do powikłań. Oczywiście nie chodzi tutaj o stawianie diagnozy medycznej ( jest to domeną lekarzy ) ale o ocenę zmienionej, zaburzonej kontroli motorycznej i synchronizacji pracy mięśniowej. W wielu krajach takich jak: Australia, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania czy Niemcy, fizjoterapeuci w celu wzbogacenia diagnostyki funkcjonalnej, śledzenia postępów terapeutycznych, a także poprawy efektywności procesu terapeutycznego wykorzystują diagnostyczne możliwości USG.

Wartość diagnostycznego USG w fizjoterapii jest związana przede wszystkim z tym, że badanie to pozwala na dynamiczną ocenę różnych tkanek zarówno w spoczynku, jak i podczas ruchu. W fizjoterapii badanie to jest szczególnie wartościowe, gdyż może być wykorzystywane tak często, jak jest to konieczne ( nieinwazyjność, brak szkodliwego promieniowania ). Badanie jest przydatne w diagnostyce, usprawnianiu, jak w częstej ocenie efektów terapeutycznych.

W naszych gabinetach oferujemy Państwu badanie dynamiczne USG narządu ruchu, pozwala to na precyzyjniejszą diagnozę funkcjonalną, możliwość wychwycenia przeciwwskazań do terapii, wzbogacenie warsztatu terapeutycznego o sonofeedback. Dla Państwa korzyści owe wynikają z zarówno ze skrócenia samego procesu diagnozowania, jak i zwiększenia aktywności pacjenta w proces usprawniania ( sonofeedback ).

 
 
 

powrót do listy


Co leczymy?

zobacz więcej

Metody terapeutyczne
Kinezyterapia

zobacz więcej

Zabiegi
Fizykoterapia

zobacz więcej

Terapeuci

zobacz więcej