Masaż

Masaż klasyczny, leczniczy, relaksacyjny, sportowy, Tajski

Masaż w  sposób mechaniczny poprzez ręce terapeuty, przez powierzchnię ciała, działa na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wydzielniczych włącznie. Masaż, niezależnie od tego, czy wykonuje się go w celu leczniczym, czy regenerującym, zawsze jest zabiegiem odprężającym. Wpływa on na psychikę masowanego niekiedy tak głęboko, że powoduje uwalnianie się nagromadzonych emocji. Podstawowe techniki jakie wykorzystujemy podczas zabiegu to:

  • głaskanie,
  • rozcieranie,
  • ugniatanie,
  • oklepywanie,
  • roztrząsanie,
  • wibracja.

Podstawowe mechanizmy działania masażu leczniczego:

Układ krążenia - usprawnia pracę serca, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi i limfy, otwiera naczynia włosowate, działa przeciwzakrzepowo, powoduje szybsze wchłanianie obrzęków i wysięków, powoduje lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek

Układ nerwowy - poprawia czucie powierzchniowe i głębokie, ulepsza przewodzenie bodźców nerwowych.

Układ mięśniowym - przyspiesza przemianę materii, przygotowuje mięśnie do wysiłku, zwiększa elastyczność mięśni, przyśpiesza regenerację powysiłkową, podwyższa lub obniża napięcie mięśniowe.

Układ kostny - likwiduje przykurcze i zwiększa ruchomość, przygotowuje do wysiłku fizycznego, przeciwdziała przeciążeniom i kontuzjom, powoduje szybszą regenerację po wysiłku.

Skóra - ujędrnia i uelastycznia skórę - pozwala łatwiej usunąć zrogowaciały naskórek, likwiduje lub rozluźnia blizny i zrosty, wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej, zwiększa efektywność gruczołów potowych i łojowych, zapobiegając odleżynom.

Istnieje wiele odmian masażu, w naszych gabinetach oferujemy Państwu masaż: klasyczny, leczniczy, relaksacyjny, sportowy i Tajski.

 

Co leczymy?

zobacz więcej

Metody terapeutyczne
Kinezyterapia

zobacz więcej

Zabiegi
Fizykoterapia

zobacz więcej

Terapeuci

zobacz więcej